Meditace v lese
Štětec
jajaja.jpg

Něco o mě

​Vítám vás na svých stránkách věnovaných kurzům kreslení a malování. Jmenuji se Kateřina Slunečková, jsem malířka a audiovizuální umělkyně. Od doby, kdy se mi narodila dcera, jsem většinu svého času místo v ateliéru nebo u počítače trávila na dětských hřištích. Když jí byl asi rok, začalo mi malování už vážně hodně chybět, a tak jsem se rozhodla se do toho znovu pustit. Jakmile jsem ale vytáhla barvy, tak mi je moje Ronja okamžitě brala z ruky. Prostě to nešlo jinak, než začít malovat s ní, jinak jsem to mohla zase zabalit. Postupně jsem začala zapojovat i starší děti svých kamarádů, až mě nakonec napadlo začít dělat lekce a kurzy i pro větší skupiny a veřejnost.

Pracuji výhradně s kvalitními materiály, je to velice důležité, jinak je totiž výsledek i zážitek z tvorby poloviční. Každý kurz obsahuje základní balíček barev a štětců, který je potřeba dětem pořídit. Je velice důležité aby si děti našly ke svým věcem vztah a naučily se, jak s nimi správně zacházet tak, aby si je co nejdéle uchovaly. Proto je dobré pořídit dětem batůžek nebo kufřík určený jen na štětce a barvy. Prezentaci mé práce najdete na stránkách www.sluneckova.com

 

Pokud máte nadané dítě a hledáte místo kde by se mohlo zdokonalit jsou mé kurzy určeny právě vám. Pracuji výhradně s kvalitními materiály, je to velice důležité, jinak je totiž výsledek i zážitek z tvorby poloviční. Každý kurz obsahuje základní balíček barev a štětců, který je potřeba dětem pořídit. Je velice důležité aby si děti našly ke svým věcem vztah a naučily se, jak s nimi správně zacházet tak, aby si je co nejdéle uchovaly. Proto je dobré pořídit dětem batůžek nebo kufřík určený jen na štětce a barvy. 

 

Ideální je přijít na workshop, kde si mohou děti kurz vyzkoušet a kde mají všechny potřebné pomůcky v ceně. 

Od října bude kurz propojen s literárním kurzem Sedni si a piš. Děti, které baví vymýšlet si příběhy, tak budou mít možnost své nápady realizovat, psát vlastní povídky a když budou chtít, mohou si k povídkám namalovat i své vlastní ilustrace. Z nejlepších příběhů a ilustrací je možné v závěru kurzu vytvořit knihu, kterou děti, jako její autoři, dostanou na památku.

Prezentace obou kurzů bude na akci Zažít město jinak, v sobotu 18.9. na Malostranském náměstí.

                                                                                 Moje filozofie

Důležitým faktorem mých kurzů je individuální přístup. Nechci aby byly lekce masovou záležitostí, kdy na jednotlivé děti není dostatek času, proto je kapacita velice omezená 2-4 děti. Lekce vedu sama, nebo s asistentkou, podle počtu dětí tak, aby byl jeden dospělý na dvě děti. I když se budeme věnovat i jiným technikám, hlavní pro mne zůstává malování skutečných obrazů.  Plátno, barvy pro dospělé a štětce občas vzbuzují zbytečný respekt. Tuto bariéru bych chtěla zbořit. I 7leté dítě může odejít s vlastnoručně namalovaným obrazem, který si pak doma pověsí na zeď. Základem nicméně zůstává nechat děti svobodně tvořit, ale zároveň mít čas i na to jim pomáhat a vymýšlet co dál. Chci dětem ukázat jaké mají možnosti i s nimi hledat možnosti nové. Přistupovat k nim jako k autonomním bytostem, které mají co sdělit a mají svůj názor. Nechci jim nutit svou vizi s tím, že tak je to jedině správně, snad jen podat pomocnou ruku, když si neví rady, popřípadě vysvětlit techniky a základní principy. A taky, a to v neposlední řadě, nebrat to zas tak moc vážně a užít si trochu srandy :)

                                                                      Jednotlivé kurzy

 

Hodiny si dopředu připravuji, ale ke každému dítěti přistupuji idividuálně. Jsem pro to, domlouvat se přímo s dětmi co je baví a postupně na to společně navazovat. Kombinovat představy a oblíbená témata s reálným prostředím kolem, nebo naopak kreslit úplně něco jiného a  zkoušet nové techniky. 

U starších dětí se to nebude tolik lišit, snad jen v tom, že se v některých hodinách budu víc zaměřovat i na techniky kresby a malby jako je perspektiva, stínování nebo proporce. 

Malovat a kreslit  budeme buď na stojanu nebo do skicáku, popřípadě na papír či lepenku.  Při první hodině vám poskytnu i všechen materiál co bude v hodině zapotřebí. Pracovat budeme hlavně s akrylem a akvarelem, u dospělých i s oleji. Kreslit tužkou, fixami nebo pastelkami. Před každou další lekcí vám pak dám podrobné instrukce k tomu, co je potřeba mít ssebou. Koupit si vše můžete buď přímo u mě, nebo sami, to nechám na vás.  Mít kvalitní barvy s dostatkem pigmentu a kvalitní papír je naprostý základ a dle mého je to skutečně důležité nejen u dospělých. Podrobnosti najdete v menu v sekci POMUCKY.