top of page
Meditace v lese
Štětec
jajaja.jpg

Něco o mě

​Vítám vás na svých stránkách věnovaných kurzům kreslení a malování. Jmenuji se Kateřina Slunečková, jsem malířka a audiovizuální umělkyně. Od doby, kdy se mi narodila dcera, jsem většinu svého času místo v ateliéru nebo u počítače trávila na dětských hřištích. Když jí byl asi rok, začalo mi malování už vážně hodně chybět, a tak jsem se rozhodla se do toho znovu pustit. Jakmile jsem ale vytáhla barvy, tak mi je moje Ronja okamžitě brala z ruky. Prostě to nešlo jinak, než začít malovat s ní, jinak jsem to mohla zase zabalit. Postupně jsem začala zapojovat i starší děti svých kamarádů, až mě nakonec napadlo začít dělat lekce a kurzy i pro větší skupiny a veřejnost.

Pracuji výhradně s kvalitními materiály, je to velice důležité, jinak je totiž výsledek i zážitek z tvorby poloviční. Každý kurze specifický, ale ve všech poskytuji veškerý materiál k tvorbě. 

 

Postupem času se ke kurzům pro děti přidala i práce v domově pro seniory. Již rok jezdímdvakrát do měsíce s výpomoci mé maminky malovat do domova důchodců Elišky Purkyně.

Momentálně jsem v novém prostoru Ateliéru M 10 začal dělat i workshopy malby pro dospělé. 

Podívejte se tedy na to co nabízím a vyperte si co by vám vyhovovalo. 

 

                                                                                 Moje filozofie

Důležitým faktorem mých kurzů je individuální přístup. Nechci aby byly lekce masovou záležitostí, kdy na jednotlivé děti není dostatek času, proto je kapacita velice omezená 3-5 dětí. Lekce vedu sama, nebo s asistentkou, podle počtu účastníků. I když se budeme věnovat i jiným technikám, hlavní pro mne zůstává malování obrazů na plátna.  Plátno, barvy pro dospělé a štětce občas vzbuzují zbytečný respekt. Tuto bariéru bych chtěla zbořit. I 7leté dítě nebo 90tiletý člověk může odejít s vlastnoručně namalovaným obrazem, který si pak doma pověsí na zeď. Základem nicméně zůstává nechat  svobodně tvořit, ale zároveň mít čas i na to jim pomáhat a vymýšlet co dál. Nechci nutit svou vizi s tím, že tak je to jedině správně, snad jen podat pomocnou ruku, když si neví rady, popřípadě vysvětlit techniky a základní principy. 

 

Prezentaci mé práce najdete na stránkách www.sluneckova.com

bottom of page